Praha 5. května (ČTK) – Místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se domnívá, že křeslo ministra financí by mohlo po odchodu Andreje Babiše z vlády zůstat i nadále hnutí ANO. Resort by podle něj měl řídit někdo, kdo prokazatelně nemá vazbu na firmu Agrofert, kterou dříve vlastnil Babiš a nyní je ve svěřenském fondu. Zaorálek to dnes řekl v České televizi.

Podle Zaorálka je důležité, aby Finanční správa, která podléhá pod ministerstvo financí, nebyla blokována tím, že má vyšetřovat někoho, pod koho fakticky spadá. Finanční správa by měla prověřit Babišův nákup jednokorunových dluhopisů od společnosti Agrofert v době, kdy ji vlastnil. „Máme informace o tom, že Finanční správa nezahájila správní řízení, nepostupuje proti němu (Babišovi) způsobem, jak by měla postupovat,“ řekl Zaorálek.

„My bychom se spokojili s tím, kdyby byl v čele ministerstva financí někdo, kdo prokazatelně nemá vliv na firmy Agrofertu,“ dodal. Řekl, že mluví za sebe, protože to s nikým nekonzultoval, ale myslí si, že by i nadále resort mohl zůstat hnutí ANO, protože to tak předpokládá koaliční smlouva.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner