Zástupci hnutí ANO a SPD se dnes odpoledne sejdou k jednání o společných bodech ve svých programech. Hnutí Tomia Okamury se chce na základě toho, jak bude ANO vstřícné k prosazování jeho priorit, rozhodnout, zda a jakým způsobem by bylo ochotné podpořit vládu ANO.

Programové jednání obou uskupení začalo v lednu, podle Okamury předložilo SPD 34 svých programových priorit a čeká, do jaké míry na ně ANO přistoupí. Okamura uvedl, že ve většině oblastí čeká shodu, zásadní rozpory ale jsou v otázce zákona o obecném referendu. ANO odmítá, aby se vztahovalo i na členství Česka v mezinárodních organizacích jako EU a NATO, SPD na tom naopak trvá.

Okamura v minulosti vyjádřil zájem vstoupit do vlády spolu s ANO, premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) ale přijetí zástupců SPD do kabinetu odmítá. Spolupráce ANO a SPD by ale na vytvoření vládní většiny nestačila, obě uskupení mají dohromady ve dvousetčlenné Sněmovně 100 poslanců.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner