Ústecký krajský soud dnes potrestal zastupitele Trmic Marcela Cichého dvouletým vězením s podmíněným odkladem na čtyři roky za přípravu prodeje marihuany na Slovensko. Státní zástupkyně pro Cichého žádala deset let vězení, soud ale zmírnil právní kvalifikaci. Bratranec Cichého Ladislav Cichy má strávit ve vězení osm a půl roku, třetí z obžalovaných Pavel Kišš dostal podmíněný trest.

Marcel Cichý podle soudu připravoval prodej marihuany na Slovensko. Cena za kilogram drogy měla být 100.000 korun. Soud se v rozhodnutí opírá především o odposlechy a SMS zprávy mezi obžalovanými. Cichý se podle soudu dopustil přípravy, z obchodu ale sešlo mimo jiné kvůli špatné kvalitě drogy. „Jednání obžalovaných směřovalo k obchodu s marihuanou, k tomuto ale nedošlo,“ řekl předseda trestního senátu Jiří Bednář.

Ladislav Cichy má strávit osm a půl roku ve vězení. Kromě přípravy prodeje marihuany ho soud potrestal i za prodej pervitinu na Slovensko. Trojici kurýrů téměř s kilogramem pervitinu zadržela slovenská policie. Všichni jsou stíháni na Slovensku.

Třemi lety vězení s podmíněným odkladem na pět let potrestal soud třetího obžalovaného Pavla Kišše, který vypěstoval marihuanu určenou pro plánovaný prodej na Slovensko. Drogu podle soudu distribuoval i na Ústecku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner