Praha 30. listopadu (ČTK) – Zastupitelé hlavního města budou dnes rozhodovat o rozpočtu na příští rok. Na programu je také plán výměny podílu akcií v Pražské teplárenské za podíl v Pražských službách, rozdělení peněz z hazardních her, dostavba botanické zahrady nebo petice proti omezení cyklistické dopravy v historickém centru.

Návrh rozpočtu na příští rok počítá s příjmy 54 miliard a výdaji 70 miliard korun. Rozpočet se nelíbí opozici, ODS a Piráti už ohlásili, že ho nepodpoří. Vadí jim výše běžných výdajů a rozpočet označili za rozhazovačný.

Dalším bodem programu je výměna minoritního podílu Prahy v Pražské teplárenské za podíl v Pražských službách, který vlastní firma AVE CZ miliardáře Daniela Křetínského. Akcie, které chce Praha prodat, jsou ohodnoceny na 3,1 miliardy korun. Koupit chce zbylých 19,3 procenta v Pražských službách za 1,48 miliardy, což by městu zajistilo téměř stoprocentní podíl ve firmě. Na transakci by Praha podle vedení města vydělala přes 1,6 miliardy korun.

Zastupitelé budou hlasovat také o rozdělení peněz, které město vybralo od května do září jako odvod z loterií a her. Celkem získala Praha za zmíněné období 257,1 milionu, polovinu obdrží městské části. Dalším bodem programu je zakázka na nový vstupní areál do trojské botanické zahrady s předpokládanou hodnotou 89,4 milionu korun bez DPH.

Na jednání vystoupí také petenti, kterým se nelíbí plán Prahy 1, podle něhož by se v určitých hodinách nemohlo v pěších zónách v centru města jezdit na kole.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner