Pražští zastupitelé dnes projednají budoucnost fotbalového stadionu Ďolíček a směnu majetku za 120 milionů korun se státem. Projednávat budou také prodeje bytových domů a změny územního plánu.

Koupi vršovického fotbalového stadionu zastupitelé schválili letos v březnu. Podmínkou ale byl návrat sousedního pozemku, kde Praha 10 provozuje parkoviště, do správy hlavního města. S tím zastupitelé městské části souhlasili začátkem prosince, jejich magistrátní kolegové tak dnes mohou projednat návrh budoucí nájemní smlouvy s fotbalovým klubem Bohemians 1905.

Na programu jednání je také například směna pozemků a budov se státem, v nichž má Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získat pro ministerstvo financí od města historický dům v Cihelné ulici na Malé Straně za 120 milionů korun. Praha získá budovu školy v Záběhlicích a další objekty a pozemky.

Projednávat se budou také změny územního plánu. V době pauzy na oběd by se měl navíc sejít magistrátní výbor pro dopravu ke změně územního plánu na stavbu metra D, kterou zrušil soud.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner