Praha 19. října (ČTK) – Pražští zastupitelé se dnes sejdou na mimořádném jednání k dostavbě vnitřního dopravního okruhu z Pelc-Tyrolky do Štěrbohol. Jednání si vyžádaly opoziční TOP 09, ODS a Nezávislí, podle kterých spory uvnitř koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) ohrožují dostavbu vnějšího i vnitřního městského okruhu. Poslední mimořádné zastupitelstvo k tomuto tématu se konalo koncem září, opozici se však nepodařilo prosadit schválení programu jednání. ODS chce rovněž navrhnout odvolání radní Jany Plamínkové (STAN/Trojkoalice).

Termín jednání na návrh primátorky Adriany Krnáčové (ANO) schválili pražští radní. Program jednání rada neschválila. Podle předsedy zastupitelů TOP 09 Václava Novotného je chybou, že rada program neschválila. „Už to samo o sobě naznačuje, že se tématu chtějí vyhnout. Zároveň tím otevírají Pandořinu skříňku, neboť se bude v diskusi na program navrhovat vše, co koho napadne,“ řekl Novotný.

ODS bude chtít hlasovat o odvolání Plamínkové. Podle ní pochybila tím, že zaslala ministerstvu životního prostředí dopis s vyjádřením ke stavbě Pražského okruhu mezi D1 a D11. Pražští radní její dopis následně anulovali a odhlasovali jiné stanovisko města.

Pokud zastupitelé program jednání neschválí, bude ukončeno, což se stalo na zářijovém mimořádném jednání. Podle zástupců TOP 09 a ODS je však možné, že se část zastupitelů nedostaví a sbor bude neusnášeníschopný. Potřeba je nadpoloviční většina z 65 zastupitelů, opozice disponuje 31 hlasy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner