Třicetiletá zdravotní sestra v Dánsku byla obviněna z celkem čtyř vražd pacientů. Podle švédských médií zřejmě dostali nadměrné množství analgetik. Žena, jejíž jméno úřady nezveřejnily a která je matkou sedmileté dcery, vinu popírá. Zadržena byla už 1. března.

Žena tvrdí, že je nevinná

Zdravotnice v úterý byla obviněna z vraždy už čtvrtého pacienta, který zemřel v roce 2012. Už předtím byla obviněna z trojnásobné vraždy poté, co na konci února za podezřelých okolností zemřeli v nemocnici v jihodánském městě Nykobing Falster tři pacienti.

Žena veškerá obvinění popírá a opakovaně žádala o propuštění z vazby. „Být obviněn z něčeho, co člověk neudělal, je hrozné,“ řekla před soudem a dodala, že její život „byl zničen“. „Moje rodina velmi trpí, počínaje mojí sedmiletou dcerou,“ citovala ji agentura AFP.

V Dánsku vraždilo morfium, v Čechách draslík

Podle švédského tisku se v krvi některých obětí našlo nezvykle velké množství morfia a také stesolidu, který je znám i jako diazepam. Státní zástupkyně Jeanette Andersenová ale uvedla, že „během pracovních hodin obviněné nastalo nezvykle velké množství úmrtí“ a že počet úmrtí citelně poklesl po jejím odchodu z nemocnice.

V České republice se stal obdobný případ, který dosud nebyl uzavřen. Zdravotní sestra Věra Marešová je v něm obžalovaná z šesti vražd pacientů v Lužické nemocnici s poliklinikou v Rumburku. Za to, že oběti údajně zabíjela vysokou dávkou draslíku, jí hrozí doživotí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner