Káhira/Praha 24. července (ČTK) – Zdravotní stav Češky zraněné předminulý týden při útoku na turisty v egyptském letovisku Hurgada se prudce zhoršil. Uvedlo to dnes české ministerstvo zahraničí s tím, že žena zůstává hospitalizována v nemocnici v Káhiře. Ještě dnes ráno přitom byla podle MZV žena v dobrém stavu a diskutovalo se o jejím převozu do České republiky.

„V dopoledních hodinách se bohužel její zdravotní stav prudce zhoršil,“ uvedl k stavu zraněné Češky Černínský palác v dnešním tiskovém prohlášení. S ohledem na žádost rodiny nebude ministerstvo nyní zveřejňovat bližší informace k jejímu stavu. V nemocnici v Káhiře je u zraněné ženy její rodina, stejně jako zástupci českého velvyslanectví v Káhiře.

MZV dnes rovněž informovalo, že zajišťuje, aby zraněnou ženu mohl v nejbližších hodinách navštívit lékař specialista z ČR. Lékař má ještě dnes odletět do Káhiry ke konzultacím aktuálního zdravotního stavu pacientky a jejího následného převozu do ČR.

Šestatřicetiletá Češka byla zraněna 14. července v Hurgadě, kde mladý Egypťan zaútočil nožem na turisty na pláži. Dvě německé turistky zabil a další turistky zranil, mezi nimi ženu z Česka, kterou zasáhl do nohy a do zad.

Egypt, který bojuje o udržení turistů, dosud nepodal oficiální vysvětlení motivu útočníka ani detaily o něm. Na hotelovou pláž se útočník zřejmě dostal tak, že si zakoupil vstupenku k jednodennímu použití.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner