Zdravotní stav Julije Skripalové, která byla spolu s otcem Sergejem otrávena v anglickém Salisbury, se výrazně zlepšil, v přímém ohrožení života již není. Podle agentury Reuters to oznámila nemocnice v Salisbury. Dosud byl stav Skripalové i jejího otce hodnocen jako kritický.

„Jsem rád, že mohu oznámit zlepšení stavu Julije Skripalové. Na léčbu reaguje dobře, nadále je jí ale poskytována 24 hodin denně expertní klinická péče,“ uvedla Christine Blanshardová, která je lékařskou ředitelkou oblastní nemocnice v Salisbury.

Informace o zlepšení stavu Skripalové je považována za překvapivou. Ve středu zveřejněném rozhovoru se zpravodajkou BBC v Rusku totiž Skripalova neteř Viktoria Skripalová prohlásila, že dvojice má jen minimální šanci na přežití. I kdyby Skripal a jeho dcera přežili, budou do konce života invalidní, uvedla Skripalová.

O Skripalovou i jejího otce pečuje podle Reuters právě nemocnice v Salisbury. Dvojice byla v kritickém stavu hospitalizována 4. března poté, co byla otrávena nervovou látkou. Británie odpovědnost za otravu připsala Rusku, to ale obvinění odmítá.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner