Z muničního skladu švýcarské armády v Aarau západně od Curychu zmizelo několik kilogramů výbušných prostředků. Oznámilo to dnes ministerstvo obrany a civilní ochrany. Podle švýcarských médií zatím není jasné, zda výbušniny někdo ukradl, nebo jde pouze o chybu v evidenci.

Postrádaný materiál se nacházel v muničním skladu vojenského školicího střediska v Aarau, kde ho střežil bezpečnostní systém. Ministerstvo neupřesnilo, jaký materiál zmizel. Podle médií se na místě skladují výbušniny, zápalné šňůry i roznětky, které všechny armáda řadí mezi výbušné prostředky.

Armáda zahájila vyšetřování proti neznámému pachateli. Nevylučuje však ani možnost, že materiál nebyl ukraden, ale že byl chybně zanesen v evidenci, případně že nebyl do skladu nikdy dodán. Armáda ale v každém případě hodnotí případ jako závažný problém.

Zmizení výbušnin podle švýcarských médií připomíná případ z roku 2012, kdy zmizelo z jiného muničního skladu 12 granátů. Teprve po dvou letech byl z jejich krádeže usvědčen dvaadvacetiletý voják, který tyto výbušniny nahradil kameny. Muž tehdy před soudem neřekl, proč granáty z muničního skladu odnesl.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner