Dva týdny po atentátech v Bruselu, které si vyžádaly 32 obětí a na 300 zraněných, je v nemocnicích stále 66 lidí, z nichž 37 zůstává na jednotkách intenzivní péče. Uvedly to dnes belgické zdravotní služby.

Osoby v intenzivní péči trpí větším počtem zranění a vážnými popáleninami. „Šestadvacet pacientů se léčí ve střediscích, které se specializují na popáleniny,“ upřesnila mluvčí zdravotních služeb Sven Heyndrickxová.

Mezi hospitalizovanými je 33 Belgičanů a 33 občanů 18 jiných států. Jsou rozmístěni ve 22 nemocnicích. Dva z nich se léčí ve Francii.

Bruselská prokuratura dnes také upřesnila, že ze 32 obětí jich 16 zahynulo při dvojitém pumovém útoku džihádistů na letišti Zaventem a ostatních 16 při atentátu ve stanici metra Maalbeek.

Vyšetřování série atentátů, k nimž se přihlásila radikální organizace Islámský stát, ještě neskončilo. Jedná se o nejvražednější teroristické útoky v dějinách Belgie.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner