Prezident Miloš Zeman dnes zahájí třídenní návštěvu Královéhradeckého kraje. Kromě Hradce Králové pojede také do Vrchlabí, Rudníku, Červeného Kostelce, Jaroměře a do Nové Paky. Na programu má setkání s krajskými zastupiteli a starosty, návštěvu dvou firem a několik setkání s občany. Zeman na oficiální návštěvu kraje přijíždí počtvrté.

V kraji přitom trvá kvůli zhoršeným rozptylovým podmínkám smogová situace. V Hradci Králové hodnoty polétavého prachu (PM10) dnes ráno téměř dvojnásobně překračovaly povolený čtyřiadvacetihodinový imisní limit 50 mikrogramů na metr krychlový. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu. Smogová situace v kraji trvá od pondělí.

Dnešní prezidentův program v kraji začne v 10:30 v Hradci Králové na hejtmanství. Zeman se tam setká s hejtmanem Jiřím Štěpánem (ČSSD) a se zastupiteli kraje a některými starosty. Odpoledne Zeman navštíví závod automobilky Škoda Auto na výrobu převodovek ve Vrchlabí a obec Rudník, která je nositelem titulu Vesnice roku Královéhradeckého kraje 2016.

Ve čtvrtek prezident navštíví gumárny Saar Gummi Czech v Červeném Kostelci, kosteleckou radnici a setká se s občany. Odpoledne se sejde s vedením a obyvateli Jaroměře. V pátek prezident navštíví hradeckou základnu letecké záchranné služby. Pak přejede do Nové Paky, kde po setkání s vedením města a občany program v kraji zakončí tiskovou konferencí.

V kraji dnes hrozí na silnicích led a ledové plotny, které se tvoří kvůli odtávajícímu sněhu z bariér podél cest. V Orlických horách leží na vozovkách vrstva starého ujetého sněhu. Řidiči by při jízdě měli být velmi opatrní, uvedli silničáři v kraji.

Při poslední dvoudenní návštěvě loni na přelomu března a dubna Zeman zavítal do Třebechovic pod Orebem, Vrchlabí a Kostelce nad Orlicí. Původně se plánovala třídenní návštěva, program byl ale zkrácený kvůli návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner