Praha 22. června (ČTK) – Sociální demokracie by svému bývalému předsedovi Jiřímu Paroubkovi měla umožnit minimálně členství ve straně. Na Žofínském fóru v Praze to dnes na dotaz posluchačů řekl prezident Miloš Zeman. Paroubek si přihlášku do sociální demokracie podal v Cerhenicích na Kolínsku. Odmítla jej pražská ČSSD, jeho původní organizace, která se k přijetí podle stanov musela vyjádřit. Jeho návrat si nepřál premiér, donedávna předseda strany Bohuslav Sobotka ani volební lídr sociální demokracie Lubomír Zaorálek.

„Já bych byl méně kategorický než dnešní vedení ČSSD,“ řekl Zeman. Jeho návrat by umožnil s ohledem na Paroubkovy zásluhy. Poznamenal, že Paroubek prošel dvěma fázemi. V první vytáhl sociální demokracii z bídy, ve které se ocitla po období, kdy ji vedli Vladimír Špidla a Stanislav Gross. Ve druhém pak podle něj Paroubek „zpapaláštěl“. Zeman svůj názor zdůvodnil památným výrokem Paroubka, když se chlubil před novináři. „Tato věta – ‚kdo z vás to má‘ – natolik nakrkla zejména sociálnědemokratické voliče, že od té doby šel Jiří Paroubek dolů,“ poznamenal Zeman. Dodal, že vzhledem k jeho minulým zásluhám by mu mělo být minimálně řadové členství v ČSSD umožněno.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner