Prezident Miloš Zeman přijal dnes odpoledne na lánském zámku zástupce hnutí Svoboda a přímá demokracie. Předseda hnutí Tomio Okamura při příchodu na setkání novinářům řekl, že očekává debatu o výsledcích voleb, nové vládě a povolebním uspořádání i o prezidentské volbě.

Okamura zopakoval, že SPD nemá důvod podporovat menšinovou vládu, kterou skládá předseda vítězného hnutí ANO Andrej Babiš. Babiš podle Okamury nepředložil žádný projekt, který by obsahoval prosazování programu SPD, ba dokonce ani žádný životaschopný projekt.

V případě prezidentské volby je pro SPD podle Okamury důležité, aby byl mezi uchazeči kandidát s reálnými šancemi na zvolení, jenž by byl proti islámu a proti migraci, prosazoval by přímou demokracii a hájil by české zájmy. „Nikoli ruské, čínské, americké a nebo bruselské,“ podotkl.

Na dotaz o svých případných prezidentských ambicích Okamura zopakoval, že SPD se vyjádří možná už dnes, možná po úterním zasedání předsednictva hnutí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner