Prezident Miloš Zeman vzkázal vedení sociálních demokratů, že svými novými stanovami urážejí křehké pohlaví. Sociální demokraté si totiž odsouhlasili, že na kandidátkách musí být ženy zastoupeny minimálně čtyřiceti procenty. To podle Zemana dává možnost neschopným mužům možnost říkat schopné ženě, že je na listině pouze kvůli nutné kvótě.

Kritiku si vysloužilo i nové vedení ČSSD, které je podle prezidenta jednobarevné a musí si uvědomit, že nese odpovědnost za výsledky v budoucích volbách. Zeman si myslí, že by v předsednictvu měly být zastoupeny všechny frakce, které v ČSSD vznikly a ne jen lidé, kteří jsou na Sobotkově straně. Prezident to uvedl v pořadu Partie na FTV Prima.

Sociální demokraté prý dosud neanalyzovali neúspěch v posledních volbách, kde zaostali za očekáváním. Jak řekl Zeman, pomohlo by, kdyby v čele sociálních demokratů byli i lidé s odlišným názorem, než má předseda. Stranu by to oživilo a dalo jí nové impulzy do její činnosti.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner