Prezident Miloš Zeman dnes poobědvá s předsedy obou komor Parlamentu. Šéf Sněmovny Jan Hamáček a jeho kolega ze Senátu Milan Štěch (oba ČSSD) na Pražský hrad přijedou půl hodiny po poledni. Dá se předpokládat, že nejvyšší ústavní činitelé České republiky během oběda proberou řadu témat včetně letošních sněmovních voleb či české zahraniční politiky.

Zeman se s předsedy Sněmovny a Senátu potká v rámci tradice novoročních obědů s ústavními činiteli. Ve stejném složení se politici potkali i v předchozích letech. Zda to nebude jejich poslední novoroční schůzka, ukážou podzimní sněmovní volby, po kterých by mohl Hamáčka v čele dolní komory vystřídat jiný politik.

Kromě sněmovních voleb se může diskuse politiků během oběda dostat i na volby prezidentské. Zda bude Zeman svůj post obhajovat, chce veřejně oznámit za necelé dva měsíce.

Tématem se může stát i například vztah Zemana k Senátu, který jej loni vyzval k umírněnosti ve výrocích. Prezident naopak zapochyboval o smyslu horní komory českého parlamentu. Při loňském novoročním obědě politici také řešili třeba migrační krizi, zahraniční cesty nebo dění v Parlamentu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner