Praha/Soči (Rusko) 20. listopadu (ČTK) – Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne odlétá na oficiální státní návštěvu Ruska, jednu z posledních zahraničních cest před lednovými prezidentskými volbami. Návštěva patří k největším diplomatickým akcím v době Zemanova mandátu, do Ruska z Prahy zamíří tři zvláštní letadla.

V jihoruském Soči se prezident v úterý setká s ruským vůdcem Vladimirem Putinem, k vrcholům návštěvy budou patřit i dva podnikatelské semináře v Moskvě a Jekatěrinburgu, na kterých budou s ruským partnery jednat zástupci 150 českých firem. Jde o nejpočetnější zahraniční podnikatelskou misi v dějinách České republiky.

V Moskvě českého prezidenta čeká schůzka s ruským premiérem Dmitrijem Medveděvem, na programu má zahájení výstavy pokladů Pražského hradu, ruským veteránům druhé světové války udělí česká vyznamenání.

Bohatý program čeká Zemana i v uralském Jekatěrinburgu, kde převezme čestný doktorát místní univerzity, uctí památku československých legionářů a prohlédne si montážní halu v továrně na kompletaci českých letounů L-410.

Do Soči Zeman v prezidentském speciálu přiletí dnes večer, oficiální část návštěvy začne v úterý v Putinově rezidenci Bočarov ručej.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner