Miloš Zeman se ostře ohradil proti slovům premiéra Bohuslava Sobotky, že některé prezidentovy kroky v minulosti poškozovaly ČSSD. Podle Sobotky se tak dělo zejména po prezidentské volbě v roce 2003. Zeman si myslí, že jde o tvrzení „zrádce, který omlouvá svoji vlastní zradu.“

Zeman si myslí, že naopak v roce 2006 přispěl svou jízdou v autobuse Zemák k volebnímu úspěchu sociální demokracie. „Takže bohužel musím označit toto tvrzení (o poškozování strany) za lež snadno vyvratitelnou tímto faktem,“ uvedl Zeman v rozhovoru pro Parlamentní listy. „Svůj názor na chování Miloše Zemana k ČSSD jsem popsal ve své zprávě pro delegáty sjezdu ČSSD a nemám na tom co měnit,“ reagoval přes ČTK Sobotka.

„Změnu chování Miloše Zemana k vlastní straně lze pozorovat od jeho neúspěšné prezidentské volby v roce 2003,“ stojí v Sobotkově zprávě, kterou bude schvalovat sjezd ČSSD v polovině března. Sobotka byl jedním z těch, kteří Zemana v prezidentské volbě nepodpořil.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner