Prezident Miloš Zeman přivítal, že Poslanecká sněmovna nepřijala protikuřácký zákon. Zeman, který je vášnivý kuřák, to řekl novinářům po skončení Žofínského fóra.

„Všimněte si, jak jsem se sladce usmál pln radosti, že tento zákon neprošel, protože jsem řekl, že bych byl v konfliktu zájmů, neboť bych ho nemohl vetovat jako silný kuřák. A když neprošel, mám radost,“ řekl Zeman na novinářský dotaz.

Odpovědi na otázku, co říká na koaliční spor, protože hnutí ANO podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) nepodpořením zákona porušilo koaliční smlouvu, se Zeman vyhnul. Řekl, že koaliční rada se na téma protikuřáckého zákona svolávala několikrát. „Znáte stupňování slova nepřítel? První stupeň nepřítel, druhý stupeň úhlavní nepřítel, třetí stupeň koaliční partner,“ doplnil svůj oblíbený bonmot.

Sněmovna dnes takzvaný protikuřácký zákon neschválila, byť v dřívějším dílčím hlasování odmítla navrhovaný úplný zákaz kouření v restauracích. Normu, která měla omezit taky prodej a podávání alkoholu, podpořilo v závěrečném hlasování jen 80 ze 175 přítomných poslanců. Chybělo tedy osm hlasů. Proti bylo 42 členů dolní komory.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner