Praha 22. května (ČTK) – Prezident Miloš Zeman přijme poslance ANO a kandidáta na ministra financí Ivana Pilného v úterý v 16:30. Setkání se uskuteční na Pražském hradě. ČTK to dnes sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Pilný by měl ve funkci nahradit Babiše.

Zeman již minulý týden prostřednictvím svého mluvčího oznámil, že nemá námitky proti návrhu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) na jmenování Pilného novým ministrem financí. Ovčáček dodal, že jeho jmenování lze očekávat během tohoto týdne

Jmenování Pilného bude předcházet odvolání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše z funkce ministra financí i místopředsedy vlády. Prezident se chce s Babišem sejít, termín zatím Hrad neoznámil. Šéf hnutí ANO se svým odchodem z funkce počítá. Řekl, že Zemana vyzve, aby ho odvolal. Sám odejít odmítá, protože s důvody svého konce nesouhlasí.

Návrh na odvolání Babiše Sobotka zdůvodnil podezřeními z obcházení daní či ovlivňování médií. Hnutí ANO jako náhradu navrhlo dosavadní náměstkyni Alenu Schillerovou a ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO). Premiér tyto návrhy odmítl. Vyčítal jim přílišnou blízkost k Babišovi či jeho někdejšímu holdingu Agrofert.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner