Soči (Rusko) 21. listopadu (zvláštní zpravodaj ČTK) – Prezident Miloš Zeman se dnes v černomořském letovisku Soči setká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Jednání, které zahájí oficiální program pětidenní Zemanovy státní návštěvy v Rusku, se uskuteční v Putinově rezidenci Bočarov ručej, která je častým místem vrcholných jednání ruského vůdce.

S Putinem chce Zeman besedovat zejména o otázkách dvoustranných vztahů s důrazem na hospodářskou spolupráci. Diskuse se má týkat energetiky, dopravy nebo působení českých podniků na ruském trhu.

Problémy zahraniční politiky nemají být v jednání české delegace v Rusku prioritou, řekl prezident před cestou českým novinářům. Hovořit chce nicméně s Putinem o boji s mezinárodním terorismem, tématem bude zřejmě i spirála sankcí, která po ruské anexi ukrajinského Krymu zatěžuje hospodářské vztahy Ruska se zeměmi Evropské unie.

Návštěvu jihoruského letoviska ukončí krátká tisková konference obou hlav států. Odpoledne český prezidentský speciál zamíří do ruské metropole Moskvy, kde bude ve středu státní návštěva pokračovat.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner