Se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou a s novým slovenským premiérem Peterem Pellegrinim se dnes sejde prezident Miloš Zeman, který ve středu přiletěl na třídenní návštěvu Slovenska. Schůzky se uskuteční na Štrbském Plese ve Vysokých Tatrách.

Zeman zavítal na Slovensko dva týdny po jmenování Pellegriniho kabinetu, ve kterém zůstala většina ministrů předchozí vlády premiéra Roberta Fica. Nejdéle sloužící slovenský premiér podal v polovině března demisi v rámci řešení politické krize po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně.

Nynější návštěva je první zahraniční cestou Zemana v jeho druhém prezidentském mandátu. Hlavní část programu je naplánována právě na dnešek. Dopoledne se Zeman sejde s Kiskou, později odpoledne pak přijme Pellegriniho.

Na schůzce ve Vysokých Tatrách se, v případě Zemanova úspěchu v prezidentských volbách, prezidenti Česka a Slovenska domluvili loni, když český státník na závěr svého prvního funkčního období přijel do Bratislavy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner