Lány (Kladensko) 8. prosince (ČTK) – Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne sejde na zámku v Lánech s dalšími dvěma kandidáty na ministry v připravovaném kabinetu Andreje Babiše (ANO). Ve středu Zeman jednal s kandidátkami na ministryně práce a pro místní rozvoj Jaroslavou Němcovou a Klárou Dostálovou, obě političky po schůzce oznámily, že se s hlavou státu v názorech na priority resortů shodly.

Zeman oznámil, že se před jmenováním nového kabinetu setká s devíti politiky, kteří budou ve vládě nováčky. Chce se s nimi seznámit a mluvit s nimi o jejich záměrech na jednotlivých ministerstvech. Jednat nebude s pěticí ministrů ANO, kteří působili už v končící vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD), zdůvodnil to tím, že je zná z dřívějška a je s jejich prací spokojený.

Menšinový kabinet hnutí ANO jmenuje Zeman 13. prosince. Původně zvažoval termín o dva dny později, nakonec ale vyšel vstříc Babišovi, který díky dřívějšímu jmenování stihne začátek summitu Evropské unie v Bruselu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner