Ruského ministra průmyslu a obchodu Denise Manturova dnes na Pražském hradě přijme prezident Miloš Zeman. Jednat spolu budou pravděpodobně především o ekonomické spolupráci. Mluvit tak nepochybně budou o protiruských sankcích, které český prezident dlouhodobě kritizuje.

Manturov do Česka přijede kvůli 9. zasedání česko-ruské Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci, které se uskuteční dnes a ve středu. Ta byla vytvořena v roce 2005. „Jedná se o standardní nástroj bilaterální ekonomické spolupráce, který má ČR vytvořen s několika desítkami dalších zemí,“ uvedlo ke komisi ministerstvo průmyslu a obchodu.

Na pořadu jednání komise, ve které bude přítomen český ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, mají být vzájemná spolupráce v oblasti obchodu, investic, dopravě, zemědělství, vědě nebo dopravě. „V rámci těchto oblastí budou projednány zejména významné projekty realizované českými a ruskými podnikateli. Uvedení těchto projektů do závěrečného protokolu zasedání představuje pro dotčené firmy v kontextu specifik ruského trhu významnou podporu,“ uvedlo ministerstvo na svém webu.

Zeman Manturova přijme podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka odpoledne. Dá se předpokládat, že se oba politici zaměří na otázku sankcí, které proti Rusku zavedly Evropská unie a USA po ruské anexi ukrajinského Krymu. Zeman se proti nim opakovaně vyslovoval a předpovídal jejich brzký konec.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner