Prezident Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka se v pondělí setkají na tradičním novoročním obědě na zámku v Lánech. Setkání se zúčastní i manželky obou politiků. ČTK to dnes řekl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. S předsedy Sněmovny a Senátu se Zeman sejde později.

Dá se očekávat, že hovor prezidenta a předsedy vlády se během novoročního oběda stočí stejně jako v minulosti na rodinná i politická témata. Vztah mezi premiérem a prezidentem není příliš idylický. Rozpory mají třeba v otázce přístupu k migrační krizi, Zeman naopak vládu chválil za hospodářské výsledky. Bavit by se mohli i o podzimních volbách do Sněmovny a o následných volbách prezidentských.

Novoročního oběda se, stejně jako loni, zúčastní i manželky obou politiků Ivana a Olga. Loni se formát setkání stal předmětem sporu. Sobotka totiž nejprve oznámil, že by se schůzka kvůli množství pracovních témat měla uskutečnit na přání Hradu bez manželek. Zeman to následně popřel s tím, že na oběd kromě choti ministerského předsedy pozval i jeho dvě děti.

Zeman se také tradičně schází i se šéfy obou komor Parlamentu. Podle Ovčáčka se setkání s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem a předsedou Sněmovny Milanem Štěchem (oba ČSSD) plánuje na třetí lednový týden.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner