Prezident Zeman dnes v Českých Budějovicích řekl, že na podzim s ním do Ruska poletí tolik podnikatelů, že Hrad bude muset najmout na cestu třetí letadlo. Kromě průmyslových odvětví mají podle něj zájem i zemědělští podnikatelé.

„Přihlásilo se tolik podnikatelů, včetně zemědělských, že zaplní tři letadla, takže musíme najmout od Travel Service třetí letadlo,“ řekl prezident. Zeman dlouhodobě tvrdí, že sankce Evropské unie směrem k Ruské federaci nejsou funkční a škodí jak českému zemědělství, tak i průmyslu.

„Asi tito podnikatelé jsou agenti Vladimira Putina, jak by řekli někteří přihlouplí novináři, ale ve skutečnosti jsou to lidé stejně jako já, kteří chtějí obchodovat a nacházet nové příležitosti,“ dodal Zeman. Připomněl také, že loni při zahajování výstavy Země Živitelka spolu s předsedou Senátu Milanem Štěchem (ČSSD) proti sankcím protestoval.

Prezidenta do Ruska pozval jeho protějšek Vladimir Putin. Před touto cestou by měl Zeman například pronést projev před parlamentním shromážděním Rady Evropy ve Štrasburku.

Rusko zavedlo zákaz na dovoz některých evropských potravin jako reakci na sankce ze strany Evropské unie po anexi Krymu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner