Prezident Miloš Zeman dnes druhým dnem pokračuje v návštěvě Portugalska. Dopoledne v Lisabonu navštíví parlament a poté česko-portugalské obchodní fórum. Setká se také se starostou metropole a večer otevře výstavu o Karlu IV. Pozdě večer odletí zpět do Prahy.

Dnešní program zahájí prezident návštěvou portugalského parlamentu, kde se setká s jeho předsedou Eduardem Rodriguesem. Poté Zeman zavítá spolu s portugalským prezidentem Marcelem de Sousou na česko-portugalské obchodní fórum, na němž promluví i portugalský ministr hospodářství Manuel Cabral.

Zemana doprovází téměř dvacetičlenná česká podnikatelská delegace, v čele s viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy Stanislavem Kázeckým a náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl.

Večer přivítá českého prezidenta na radnici lisabonský starosta Fernando Medina. Poté Zeman v paláci Citadela v městečku Cascais u Lisabonu zahájí výstavu o Karlu IV. Pozdě večer státní návštěvu Portugalska prezident ukončí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner