Nadační fond Generace 21 obešel pašeráky a udělal z České republiky cestovní kancelář, prohlásil prezident Miloš Zeman při dnešní návštěvě Vlašimi na Benešovsku. Připomněl tak skutečnost, že část iráckých běženců, jejichž pobyt v ČR fond zajišťoval, odešla do Německa. Prezident také před zaplněným nádvořím vlašimského zámku zopakoval, že je proti přijímání muslimských migrantů na české území, za což sklidil potlesk.

Nesouhlas v davu projevoval pouze muž s transparentem „Svoboda projevu není na prodej“ nebo někdejší pořadatel soutěží krásy Miloš Zapletal. Ten si přinesl na mítink červenou kartu a kritizoval Zemana za to, že propaguje kouření.

Prezident vidí v případě iráckých uprchlíků problém v tom, že Německo běžence vrátí do ČR, protože je bude považovat za ekonomické migranty. „Tohleto je v malém, přátelé, ukázka, co by se stalo, kdybychom v případě vlny těchto uprchlíků neuzavřeli hranice, ať už armádou nebo policií, nejlépe obojím, protože bychom si na naše území nedobrovolně pustili lidi zcela odlišné kultury,“ varoval.

Vláda před týdnem program přesídlení iráckých křesťanů, díky němuž mělo v Česku najít nový domov 153 lidí, zrušila. Fond zatím do ČR přivezl devět desítek křesťanských uprchlíků. Jako první opustila Česko na začátku dubna skupina z Okrouhlíku u Jihlavy, která odjela do Německa. Německé úřady chtějí většinu z těchto běženců vrátit do Česka. Kromě uprchlíků z Okrouhlíku chtěla odjet do Německa také skupina z Brna, která však byla zadržena několik kilometrů před hranicemi.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner