Prezident Miloš Zeman vytknul hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) přístup k vysílání českých vojáků do zahraničních misí. Vadí mu, že strana bojuje proti migraci, ale nepodporuje působení českých vojáků v zahraničí, kde bojují proti teroristickým skupinám. Vyjádření předsedy SPD Tomia Okamury k tomuto tématu označil za dehonestující vůči českým vojákům. Rozporný názor mají také na členství v Evropské unii. Zeman řekl, že ale udělá vše pro to, aby mohlo hnutí svůj názor k vystoupení z Unie říct.

SPD na dnešní konferenci bude rozhodovat, koho podpoří v prezidentských volbách. Zeman je hlavním favoritem těchto lednových voleb. O podporu hnutí nepožádal.

Zopakoval, že na rozdíl od SPD nesouhlasí s vystoupením z EU. Chce udělat vše pro to, aby hnutí mohlo vyjádřit svůj názor. Je přesvědčen, že se SPD podaří získat dostatek podpisů pro vyhlášení referenda, protože návrh předloženého zákona počítá s povinností vypsat referendum ve chvíli, kdy jej podpoří 250.000 občanů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner