Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne na Pražském hradě sejde s předsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomiem Okamurou. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček to řekl na dnešní tiskové konferenci. Oba politici budou podle něj den před hlasováním Sněmovny o důvěře pro vládu Andreje Babiše (ANO) probírat „zajímavá témata“. Zemana dnes čeká i schůzka se slovenským premiérem Robertem Ficem.

Schůzku s Okamurou si Zeman domluvil už před měsícem, kdy se účastnil sjezdu SPD. Hnutí ho následně nepřímo podpořilo v prezidentské volbě, když mimo jiné vyzdvihlo jeho práci a přijalo usnesení, podle kterého by měl být i po lednových volbách na Hradě člověk, který bude podporovat přímou demokracii, bude bojovat proti migraci, islamizaci a bude bojovat za národní zájmy. „Budou to jistě zajímavá témata, ale dopředu nic prozrazovat nebudu,“ řekl k dnešnímu setkání Ovčáček.

Dnes odpoledne Zeman společně s kardinálem Dominikem Dukou zahájí výstavu ke 100 letům od vzniku Československa V základech státnosti. Vystavena bude mimo jiné Zlatá bula sicilská a další vzácné archiválie. Následovat bude setkání s Ficem, po kterém se oba zúčastní společenského večera u příležitosti zahájení oslav výročí. Ovčáček odmítl, že by akce byla předvolební kampaní s odkazem na to, že se budou účastnit i ústavní činitelé.

Do pátku nechystá Zeman žádnou předvolební akci, podle mluvčího dodržuje své slovo, že nepovede osobní volební kampaň. V pátek se Zeman, který obhajuje mandát, chystá odevzdat svůj hlas v prezidentské volbě v Praze 5, následující den bude po uzavření volebních místností sledovat sčítání hlasů v Loretánské ulici.

V pondělí Zeman absolvoval v Lánech schůzku se svým předchůdcem na Hradě Václavem Klausem. „Probírali aktuální témata,“ konstatoval Ovčáček.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner