Bratislava 15. května (zpravodaj ČTK) – Český prezident Miloš Zeman poznámkou o likvidaci novinářů prorazil české politické dno, napsal slovenský portál Aktuality.sk. Zemana za zmiňovaný výrok, který hlava českého státu pronesla během schůzky s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Pekingu, kritizoval i list Sme.

„Česká prezidentská kancelář by se měla zamyslet, zda už skutečně není varovným signálem, když Zemana ohledně novinářů musí krotit prezident země, v níž likvidace mediálních kritiků Kremlu není ničím neobvyklým,“ uvedl portál Aktuality.sk k reakci Putina, jenž na Zemanovu poznámku odpověděl rezervovaně.

„Že se kdysi schopný politik Zeman dnes nechá unášet svými laickými nápady, je jeho osobní tragédií. Tragédií společnosti by ovšem bylo, pokud by se měla ve vývoji vracet do doby, kdy byla svoboda zavřena na zámek – když se pro ni zavíralo, dokonce popravovalo. Což v Rusku, v Česku ani na Slovensku nebylo až tak dávno,“ napsal list Sme.

Deník dodal, že kdo nestrpí veřejnou kontrolu, nemá ve veřejném životě co hledat. To platí podle listu i o politicích, kteří dehonestací novinářů ve skutečnosti zavírají oči a zacpávají ústa svým voličům.

„Jsou tady jiní novináři? Novinářů je příliš mnoho, je třeba je likvidovat,“ řekl český prezident v neděli v Pekingu Putinovi při příchodu do jednacího sálu. Ruský prezident odvětil: „Není třeba likvidovat, ale snížit jejich počet, to ano.“

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner