Praha 16. srpna (ČTK) – Manželka prezidenta Miloše Zemana Ivana dnes na tiskové konferenci zveřejní počet podpisů za opětovnou kandidaturu Zemana na hlavu státu. Předseda Zemanovy blízké Strany práv občanů Jan Veleba již minulý týden potvrdil, že hranice potřebných 50.000 podpisů byla překročena. S podrobnostmi odkázal právě na dnešní tiskovou konferenci.

Se sběrem podpisů pro Zemana začala Zemanová a petiční tým, v jehož je čele, koncem dubna. Do měst vyjely týmy dobrovolníků, lidé si mohou petiční archy také stáhnout na internetu nebo je podepsat třeba v obchodech či restauracích podporovatelů. Podporu pro současného prezidenta sháněla i Strana práv občanů.

Kandidáti potřebují pro účast ve volbách 50.000 ověřených podpisů. Obávají se ale, že bude v petičních arších mnoho chyb, získat jich proto plánují více. Splněný limit zatím ohlásil pouze podnikatel a textař Michal Horáček. Další z favoritů, bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš, má přes 40.000 podpisů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner