Praha 11. února – Strana práv občanů (SPO), jejímž čestným předsedou je prezident Miloš Zeman, si dnes zvolí nové vedení. Funkci obhajuje dosavadní šéf uskupení Jan Veleba. Delegátům bude navrhovat, aby byla obnovena funkce statutárního místopředsedy. Na ni bude kandidovat dosavadní místopředseda Marian Keremidský.

Delegáti se budou také zabývat podzimními sněmovními volbami. Budou rozhodovat, zda do nich půjdou samostatně, nebo budou spolupracovat s jinými stranami. V loňských krajských volbách vytvořili kandidátky s SPD. Její šéf Tomio Okamura ale tento týden odmítl, že by jeho strana šla do podzimních voleb v koalici s jiným politickým subjektem.

Na sjezdu s projevem podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka vystoupí i Zeman. Ten stranu na konci roku 2009 zakládal a byl i krátce jejím předsedou.

V čele strany je několik blízkých spolupracovníků Zemana. Místopředsedou je hlavní Zemanův poradce Martin Nejedlý. Hradní kancléř Vratislav Mynář vede SPO ve Zlínském kraji a ředitel analytického odboru Hradu Radek Augustin na Olomoucku.

(ČTK)

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner