V úterý večer zemřela ve věku 74 let legendární sportovní gymnastka a sedminásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská. O jejím úmrtí informoval na svém facebookovém účtu historik Pavel Kosatík a informaci potvrdila českému Rozhlasu Radiožurnál dokumentaristka Olga Sommerová. Čáslavská dlouhodobě bojovala s rakovinou slinivky.

Věra Čáslavská získala na olympijských hrách v Tokiu a v Mexiku sedm zlatých medailí, byla čtyřnásobnou mistryní světa, jedenáctinásobnou mistryní Evropy a čtyřnásobnou Sportovkyní roku Československa. Po srpnu 1968 byla kvůli svým postojům k invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa vyloučena z řad tělovýchovné organizace. Věnovala se pak trénování. Vychovávala mladé adeptky sportovní gymnastiky jak v Praze, tak v Mexiku.

V letech 1990 až 1996 byla předsedkyní Československého olympijského výboru a v letech 1995 až 2001 také členkou Mezinárodního olympijského výboru.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner