Ženy, které pracují ve společnosti Google nosí domů menší výplatu než jejich mužští spolupracovníci, byť dělají podobnou práci.

V pátek o tom referovalo americké Ministerstvo práce. Zprávy vyšetřující rovnost odměňování v Google tvrdí, že ženy jsou kráceny na mzdě víc, než u většiny technologických společností, které mají ve zvyku dává přednost mužům při najímání na práci a v otázce platů. Zkoumání přišlo po lednovém soudu, který se snažil bránit vládě v podnikání s Googlem jakožto dodavatelem, pokud nebudou problémy s odměňováním vyřešeny. Google vydal nějaké požadované informace, ale další odmítl dát s odvoláním na soukromí pracovníků.

Společnost je dlouhodobě kritizována za nerovnosti mužů a žen na pracovišti. Jen 19 procent z technologických pozic v Googlu zastávají ženy a společnost jako celek nedopadá o mnoho lépe, ženy tvoří jen 30 procent z 70 000 zaměstnanců společnosti.

Google však není ohledně těchto problémů osamocen. Diskriminaci na základě pohlaví se stalo společným rysem technologického průmyslu, který favorizoval bílé a asijské muže před ženami po celá léta. Zatímco některé společnosti podnikly kroky ke snížení bariér nebo znovu přezkoumaly systém přijímání pracovníků, změny se k Silicon Valley ovládanému muži blíží pomalu. Kritici tvrdí, že jde jak o přímou diskriminaci ze strany společností, tak o trend, který se snaží ženy držet stranou od kariéry v oblasti vědy a techniky a uměleckých oborů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner