V americkém seriálu South Park řekl Eric Cartman, že nechce jet na školní výlet na festival nezávislých filmů „Sundance“, protože tam zase budou promítat dva „teplé“ kovboje, jak jedí pudink. Opravdu si nelze nevšimnout, že slavné filmové festivaly dlouhodobě zaplavují romantické filmy a filmy o menšinách, zejména pak o homosexuálech.

Nejvíce nominací na letošní filmové ceny Zlatý glóbus získalo romantické muzikálové drama La La Land, které bude soutěžit o cenu v sedmi kategoriích. V žánru drama dostal nejvíce nominací – šest – snímek Moonlight, který vypráví o životě mladého afroamerického homosexuála v USA. Svůj historický rekord v počtu nominací po dnešku zvýšila na 30 herečka Meryl Streepová, nominovaná za komedii Božská Florence.

Podívejme se ještě na další nominace v žánrech komedie či muzikál. Zlatý glóbus pro nejlepší herečku v těchto žánrech může letos kromě Meryl Streepové získat Emma Stoneová za La La Land, Annette Beningová za 20th Century Women, Lily Collinsová za milostný příběh začínající herečky nazvaný Rules Don’t Apply (Pravidla neplatí) či mladičká Hailee Steinfeldová za roli v komedii The Edge Of Seventeen (Na prahu sedmnácti).

Nejlepším hercem v komedii či muzikálu se v boji o Zlatý glóbus může stát Colin Farrell za romantickou sci-fi The Lobster (Humr), Ryan Gosling za La La Land, Hugh Grant za Božskou Florence, Jonah Hill za roli ve filmu War Dogs či Ryan Reynolds za Deadpool.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner