Praha 4. dubna (ČTK) – U autobusů pražské MHD budou prodlouženy některé linky nebo zkráceny intervaly a v ranní špičce pojede každá souprava metra na trase C až do Letňan. Novináře o dnešním rozhodnutí rady informoval náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Změny bude město zavádět postupně a zaplatí je z peněz ušetřených loni v rámci pražské integrované dopravy, jde asi o 65 milionů korun. Úpravy vedení linek navrhly radnice městských částí, které jich zaslaly asi sto, a město vybralo 49 z nich.

Soupravy na trase C v současné době nejezdí všechny až do Letňan, ale část z nich končí ve stanici Ládví. „V ranní špičce v době od 06:30 do 08:45 bude každé metro zajíždět až do Letňan. Zavedeno to bude v řádu týdnů,“ řekl Dolínek.

Schválená opatření v síti autobusů jsou rozprostřeny po celém území Prahy. „Jsou tam zavedeny některé nové linky, například budou propojeny některé části Prahy s nemocnicemi, Prahu 3 propojí přes náměstí Jiřího z Poděbrad do Vršovic prodloužená linka 101 a posílíme linku 194, která je poměrně úspěšná,“ řekl Dolínek.

V rámci autobusů budou intervaly některých linek zkráceny, a to až do asi 22:30. Posílen bude rovněž noční provoz do Slivence nebo linka 113 z Cholupic přes Točnou. Linka 187 pojede z Letenského náměstí na Nádraží Holešovice a k Nemocnici Na Bulovce a dále k domovu seniorů v Ďáblicích. „Myslím si, že to je přesně to, co kvůli seniorům a dětem potřebujeme dělat, aby nemocnice měly přímá spojení,“ řekl Dolínek.

Do tunelu Blanka autobusy nezamíří. „Poprosil jsem Ropid, aby to ještě zvážil, ale v celkovém využití tunelů s autobusy v Blance není počítáno,“ řekl Dolínek.

V loňském roce město ušetřilo na provozu 65 milionů korun, podle Dolínka si tak nyní schválené změny letos nevyžádají žádné vyšší náklady. „O roce 2018 budeme jednat s dopravci o nezvyšování nákladů. Ty by se měly rozpustit v celkové výši objednávky MHD,“ řekl Dolínek.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner