Znalec na elektrotechniku a silnoproud Karel Sokanský dnes u Krajského soudu v Ostravě potvrdil, že matka s dcerou v Egyptě mohly zemřít po zásahu elektrickým proudem. Síť v hotelovém pokoji byla natolik silná, že mohla být smrtící. Z vraždy ženy a její dcery je obžalován Petr Kramný – otec a manžel obětí.

Právě podle obžaloby Kramný zabil svou manželku a dceru elektrickým proudem. Obě Češky podle výsledků pitvy zemřely na následky zástavy srdce právě po zásahu elektrickým proudem. Obžalovaný muž ale vinu odmítá. „Bylo to možné provést. Jak na pokoji, tak i ve sprše. Jedním nebo dvoupólovým dotykem,“ řekl znalec.

Dodal, že pokud smrti nastala v pokoji, a ne v koupelně, mohla matka s dcerou ležet každá zvlášť či společně na jedné posteli. „K zásahu proudem mohlo dojít třeba úpravou nějaké napájecí šňůry. Například do mobilního telefonu či holicího strojku. Stačila by k tomu i prodlužovací šňůra,“ uvedl znalec. Podle něj by výroba takového smrtícího zařízení netrvala dlouho. „Pro manuálně zručného člověka by to byla otázka několika minut.

Podle žalobce Kramný zabíjel právě elektrickým proudem. Obžalovaný se ale naopak po celou dobu procesu snaží vyvolat dojem, že s elektřinou nemá žádné zkušenosti. Tvrdí, že na tyto odborné práce si i doma vždy najímal odborníky. Znalce se pak ptal, zda by takto mohl zabíjet úplný laik. „Je schopný zabít člověk, který nemá pojem o tom, co je odpor nebo fáze?“ ptal se obžalovaný. „Myslím si, že rozříznout dva dráty a přiložit je k tělu je i pro laika lehce proveditelné,“ řekl expert.

Potvrdil tak verzi obžaloby a policie. Podle jeho posudku lze elektrickým proudem v podmínkách hotelového pokoje způsobit smrt dvou lidí. „Nejpravděpodobnější je zásah elektrickým proudem dvoupólovým dotykem. Jako pravděpodobné se jeví zabití dvou osob postupně, každé zvlášť,“ konstatoval znalec.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner