Jen pár dnů poté, co Hillary Clintonová spustila svou prezidentskou kampaň prostřednictvím on-line videa nazvaného „Každý obyčejný Američan chce šampiona a já jím chci být“, zahájila skupina ne tak docela obyčejných Američanek vlastní kampaň v obdobném stylu. Video „Šlapky pro Hillary“ je duševním dítkem majitele nevěstince Dennise Hofa a dívek pracujících v jeho podniku Moonlite Bunny Ranch.

Jejich nynější kampaň znamená citelný obrat směrem doleva po kampani z let 2008 a 2012, kdy se skupina pod heslem „Pasáctví pro Paula“ snažila podpořit liberála Rona Paula v jeho boji o Bílý dům.

Sotva kdo může popřít, že sexuální pracovnice na vysokých jehlových podpatcích, s odvážnými výstřihy v národních barvách a s „pracovními“ jmény jako Lákavá láska, Amy od letectva či Mazlivé polibky, nedokážou vyvolat žádoucí pozornost. Ale za Hofovým reklamním tahem přeměněným na politický krok stojí neradostná realita.

Ženy, které provozují své řemeslo v Hofových legálních bordelech, znají z první ruky hluboké jizvy protínající Ameriku. Až donedávna většina z nich nebyla pojištěná. Další říkají, že jim prostituce pomohla uniknout životu od výplaty k výplatě, jaký zažívají chudí pracující. Některé za sebou mají násilí, incest, závislost.

„Jsem pro Hillary, protože zakročí proti domácímu násilí,“ říká Lákavá láska – šestadvacetiletá matka dvou dětí ze Sacramenta. „Dlouho jsem žila ve vztahu, kde jsem zažila shazování ze schodů, pravidelné monokly pod okem, zlomená žebra… když hledám, koho bych chtěla zvolit prezidentem, sleduju, co kdo z nich dělá, s čím se můžu ztotožnit, a co pro mě bude nějak přínosné. Proto jsem volila Obamu a teď jsem pro Hillary.“

Hof, který krom podniku Bunny Ranch vlastní dalších šest legálních nevěstinců, je naprosto upřímný, když mluví o všech možných věcech, které mohou pomoci oživit provoz letitého druhu podnikání v konkurenci s technicky vyspělejšími rivaly. Spadá do nich nejen kampaň „Šlapky pro Hillary“ či „Pasáctví pro Paula“, ale třeba i hvězdný hráč NBA Lamar Odom, který byl v říjnu loňského roku nalezen v bezvědomí v jednom z Hofových podniků v jižní Nevadě.

„Pro něj to bylo hrozné,“ připouští Hof. „Ale mě to dostalo do sdělovacích prostředků po celém světě. I když se to stalo až v říjnu, dotáhli jsme to na nejsledovanější událost roku podle počtu vyhledávání na Googlu. Byli jsme lepší než Caitlyn Jennerová,“ dodal s odvoláním na americkou celebritu, která v loňském roce podstoupila operativní změnu pohlaví z muže na ženu. Před změnou pohlaví se William Bruce Jenner věnoval atletice a na letních olympijských hrách 1976 v Montrealu zvítězil v desetiboji.

A politika je pro prostituci úplně stejně přínosná, dodává Hof. Jednatřicetiletá prostitutka pracující pod jménem Hollywood s ním souhlasí. „‚Šlapky pro Hillary‘ je skvělý způsob, jak dostat do povědomí lidí nejen jméno nevěstince Bunny Ranch, ale také získat větší podporu pro Hillary,“ říká.

„A možná si i lidi, co se politice zase až tak moc nevěnují, díky tomu najdou trochu něco víc o Hillary, a možná se přitom podívají taky na náš podnik. Takže to bude svým způsobem přínosné pro obě strany,“ dodala.

Šestadvacetiletá Taylor Leeová z Houstonu pracovala jako dekoratérka dortů, než se rozhodla zkusit práci v bordelu. Byla to těžká práce za málo peněz, vzpomíná na své předchozí zaměstnání. I když si přivydělávala ještě jako servírka, to, co vydělala, jí sotva stačilo na léky, které nutně potřebuje na epilepsii.

„Snažila jsem se trochu pomáhat rodině a navíc jsem potřebovala léky na epilepsii, jeden prášek mě vyšel na deset dolarů (250 Kč),“ vzpomíná. „To je spousta peněz pro dvacetiletou holku. Když jsem ten prášek nevzala, měla jsem v noci záchvaty a po každém jsem se musela dva dny vzpamatovávat. Celé jsem je prospala a cítila jsem se mizerně,“ citoval ji server The Guardian.

Leeová teď sedí na zebrovaném gauči v jednom ze šesti VIP pokojíků na ranči. Je štíhlá, opálená, a její blond vlasy se jasně odrážejí od modrých šatů, z nichž její štědře vybavené tělo téměř přetéká. Na ranči pracuje už šest měsíců – a jakmile dostala předpis na lékařskou marihuanu, zaregistrovala se k volbám.

Politika, jak říká, je její nejoblíbenější téma. Hluboce věří ve zdravotní reformu Obamacare a její schopnost změnit lidem život tím, že všem zajistí zdravotní pojištění. Proto ji to také trochu táhne k podpoře Hillary Clintonové, pro kterou se zúčastnila natáčení videa „Šlapky pro Hillary“. Ale soukromě připouští, že ještě víc ji přitahuje Bernie Sanders.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner