Poslanci budou pokračovat v debatě o národním plánu obnovy

Jednání poslanecké sněmovny – ilustrační foto (Poslanecká sněmovna PČR)

Jednání poslanecké sněmovny – ilustrační foto | FOTO: Poslanecká sněmovna PČR

Poslanci dnes budou pokračovat v debatě o národním plánu obnovy, který má být podkladem pro čerpání peněz z nového fondu Evropské unie. Diskusi přerušili koncem března. Sněmovnu také čekají pravidelné čtvrteční interpelace na členy vlády.

Česko by mělo dostat podle dřívějšího vyjádření ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) na plán obnovy 172 miliard korun. Původně se předpokládala částka o deset miliard vyšší. Peníze by měly jít podle něho například na digitalizaci, na stálou infrastrukturu na vědu, výzkum a inovace i na vzdělávání. Podporu by měla získat také zdravotní prevence.

Část opozice žádá, aby byl plán obnovu v souladu s klimatickými a digitalizačními cíli Evropské unie. Parlament by měl projednat návrh ještě před odevzdáním Evropské komisi. Komise stanovila jako nejzazší termín předložení plánu konec dubna.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner