Americké letectvo předvedlo odstrašující start vyzbrojených bojových letounů

Armádní noviny

F-22 Raptor, ilustrační foto (U.S. Air Force photo/Senior Airman Gustavo Gonzalez) | FOTO: Armádní noviny

Americké letectvo předvedlo svou sílu. Na základně v Utahu provedlo v pondělí hromadný start 52 plně vyzbrojených bojových letadel F-35A Lightning II. Záběry v úterý zveřejnila agentura Reuters.

V Česku o akci jako první informoval server Novinky. Dvaapadesát strojů se hromadného startu neúčastnilo náhodou, upozornil britský deník The Daily Mail. Stejný počet amerických diplomatů totiž zadržovali Íránci na ambasádě USA v Teheránu v roce 1979 během islámské revoluce. A stejný počet cílů teď americký prezident Donald Trump vyhrožuje zničit v případě, že se Íránci pokusí zabití Sulejmáního pomstít. Sulejmání byl íránskou armádní špičkou a Teherán považuje jeho likvidaci za faktické vyhlášení války. Washington hovoří o aktu sebeobrany.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner