Argentinský prezident je pozitivní na covid, přitom je očkován Sputnikem V

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Alberto Fernández na sociálních sítích oznámil, že měl pozitivní test na koronavirus a je v izolaci. Horečka a bolest hlavy argentinského prezidenta postihly přesto, že byl očkován ruskou vakcínou Sputnik V. Informaci přinesl server La Nacion.

„Chtěl jsem vám říct, že jsem si v pátek po mírné bolesti hlavy a změření teploty s výsledkem 37,3, provedl antigenní test. Jeho výsledek byl pozitivní,” sdělil prezident. 

Fernández na Twitteru oznámil, že je izolován a již kontaktoval všechny, s nimiž se za posledních 48 hodin dostal do styku. Zatím se prý cítí fyzicky dobře. Současně argentinská hlava státu vyzvala občany, aby byli obezřetní a dodržovali všechna vládní nařízení.

Prezident jihoamerické země byl 21. ledna očkován Sputnikem V a tehdy vyzýval své spoluobčany, aby se zachovali stejně. 

Argentina se nyní potýká s druhou vlnou pandemie, která přinesla rapidní nárůst nakažených, což by mohlo znamenat, že budou v zemi nastavena ještě přísnější opatření, než jsou nyní.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]