Armáda pomůže jihlavskému Alzheimercentru v boji s koronavirem

ČT

Ilustrační foto | FOTO: ČT

Armáda od pátku vyšle 15 vojáků na pomoc Alzheimercentru Jihlava, které se potýká s nákazou koronavirem. Pomáhat by předběžně měli 14 dnů. ČTK to dnes sdělila mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. V Alzheimercentru, které se stará o 95 klientů, je celkem 40 klientů a 17 zaměstnanců pozitivních na nemoc COVID-19 a další zaměstnanci jsou v preventivní karanténě, uvedla mluvčí.

„Tato zhoršená epidemiologická situace ohrožuje provozuschopnost centra,“ poznamenala Dvořáková. Armáda pošle do Jihlavy vojáky ze 42. mechanizovaného praporu Tábor a z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany Liberec. V centru budou zajišťovat přímou péči pod odborným dohledem místního personálu předběžně po dva týdny. „Specialisté z Liberce budou zabezpečovat odborné dekontaminační práce v zařízení,“ upřesnila Dvořáková.

Vojáci byli do Jihlavy vyslání podle vládního usnesení z poloviny dubna, podle kterého může být armáda využita k záchranným pracím v souvislosti s bojem proti koronaviru. V uplynulých měsících již vojáci vypomáhali i v dalších sociálních zařízeních, jejichž klienti a personál byli nakaženi koronavirem.

Armáda je také zapojena do projektu tzv. chytré karantény, její zástupci jsou součástí Integrovaného centrálního řídícího týmu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner