Armáda pošle na pomoc přetíženým nemocnicím 400 vojáků

Ilustrační foto (ČT)

Ilustrační foto | FOTO: ČT

Armáda pošle na pomoc přetíženým nemocnicím 400 vojáků. Na twitteru to dnes uvedl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Vláda v pondělí projedná nařízení, které umožní počet nyní nasazených vojáků v nemocnicích a sociálních zařízeních zvýšit ze 360 na 900. Armáda již v současné době pomáhá v několika desítkách zařízeních, které se potýkají s epidemií nového koronaviru.

Metnar poznamenal, že ministerstvo obrany dále posiluje armádní zapojení do boje s nemocí covid-19. „Vláda v pondělí projedná navýšení počtu vojáků pro nemocnice a sociální domovy z 360 na 900. Z toho bude 400 vojáků vyčleněno na podporu přetíženého personálu v nemocnicích,“ uvedl ministr.

Armáda již několik týdnů pomáhá v domovech seniorů a v dalších sociálních zařízeních, které se potýkají s nákazou koronavirem, nebo v nemocnicích, ve kterých chybí kvůli koronaviru personál. Podle armádní mluvčí Magdaleny Dvořákové je v současné době takto nasazeno přes 300 vojáků v celkem 29 zařízeních. Nejvíce jich pomáhá v ústavu sociálních služeb v Jirkově na Chomutovsku, v domově pro seniory v Hranici, v Ústřední vojenské nemocnici v Praze nebo v oblastní nemocnici v Náchodě. Vojáci v nich mají na starosti především pomocné práce.

Kromě pomoci v sociálních zařízeních se armáda podílí na programu tzv. chytré karantény a vyčlenila mobilní odběrové týmy. Její zdravotníci jsou zároveň nasazeni v nemocnicích a v případě spuštění polní nemocnice v pražských Letňanech se v ní budou starat o pacienty, kteří budou potřebovat následnou péči.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]