Babiš a Kulhánek příští týden vystoupí na konferenci Globsec v Bratislavě

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD), předseda vlády Andrej Babiš (ANO) (Úřad vlády ČR)

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD), předseda vlády Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Úřad vlády ČR

Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští týden zúčastní mezinárodní bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě. Předseda vlády vystoupí v úterý, Kulhánek o den později. Materiál k cestě dostane v pondělí vláda.

Úvodní slovo na konferenci v úterý přednese slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, videozdravici pošle papež František a vystoupí také polský prezident Andrzej Duda.

Babiš se zúčastní posledního úterního diskusního panelu společně s protějšky ze Slovenska Eduardem Hegerem a Rakouska Sebastianem Kurzem. Tématem bude ekonomický restart Evropské unie. Na okraj konference se uskuteční samostatné jednání předsedů vlád takzvaného slavkovského formátu, tedy ČR, Slovenska a Rakouska.

Kulhánek ve středu odpoledne vystoupí v panelové diskusi ministrů zemí visegrádské čtyřky (V4 – ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) na téma pohledu střední Evropy na budoucnost Evropské unie.

Konference, která se koná pošestnácté, skončí ve čtvrtek. Kromě vládních představitelů na ní vystoupí například předseda Pirátů Ivan Bartoš, eurokomisařka Věra Jourová, státní tajemnice pro evropské záležitosti Milena Hrdinková, náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie ministerstva obrany Jan Havránek nebo ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner