Babiš a Schillerová dorazí v pátek na jednání KSČM o rozpočtu

ČTK

Premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová (oba ANO) | FOTO: ČTK

Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se v pátek zúčastní jednání vedení KSČM, které se bude zabývat tím, zda strana podpoří návrh státního rozpočtu na příští rok. Informaci serveru iDnes.cz potvrdila ČTK mluvčí KSČM Helena Grofová. Výsledkem mimořádného jednání výkonného výboru by mělo být doporučení pro ústřední výbor komunistů, který o rozpočtu definitivně rozhodne v polovině prosince.

Komunisté tolerují fungování současné vlády ANO a ČSSD, kolice bude pravděpodobně potřebovat ke schválení rozpočtu jejich hlasy. Vyjednavačka KSČM Miloslava Vostrá koncem prázdnin uvedla, že doporučí, aby strana ve Sněmovně návrh podpořila, i když počítá se schodkem 40 miliard korun. KSČM do té doby trvala na schodku o deset miliard nižším.

O podpoře rozpočtu definitivně rozhodne ústřední výbor 14. prosince, výkonný výbor se nyní ke stejnému tématu schází mimořádně a po jednání s představiteli vlády zformuluje doporučení, řekla ČTK Grofová. „Účast přislíbili pan premiér i paní ministryně financí,“ uvedla.

Schillerová s předsedkyní rozpočtového výboru Vostrou jednala koncem srpna. Po schůzce uvedla, že rozpočet obsahuje všechny vládní priority, které jsou z větší části i prioritami KSČM, a nerezignuje ani na investice. „Argumenty jsou akceptovatelné,“ řekla tehdy Vostrá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner