Babiš bude chtít, aby Zeman pandemický zákon podepsal již v pátek

twitter J. Ovčáčka

Premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman v Lánech | FOTO: twitter J. Ovčáčka

Pokud senát vrátí poslanecké sněmovně upravený pandemický zákon a ta ho v pátek schválí, premiér Andrej Babiš (ANO) bude chtít přesvědčit prezidenta Miloše Zemana, aby ho ještě v pátek podepsal. Informoval o tom dnes ČTK úřad vlády. O otázce pandemického zákona chce Babiš se Zemanem mluvit na dnešní schůzce ústavních činitelů k diplomacii, která začala na Pražském hradě krátce po 14:00.

Zástupci vlády dnes jednali s opozicí o dalším postupu při boji s koronavirovou pandemií. Tématem byl i pandemický zákon, který minulý týden schválila sněmovna. Senátoři jsou ale s jeho zněním nespokojeni a mluví o jeho pozměnění.

archiv

„V senátu to zatím nevypadá, jak jsme předpokládali, jak opozice slibovala, uvidíme zítra (ve středu), jak to vyjednávání dopadne a za jakých podmínek se vrátí zákon do sněmovny,“ řekl Babiš. Předpokládá, že bude potřeba svolat mimořádné zasedání sněmovny na páteční ráno.

Nouzový stav, na který by měl pandemický zákon navázat, platí do 27. února. Aby zákon začal platit včas, je podle premiéra třeba, aby ho Zeman ještě v pátek podepsal. Vyjít pak ještě musí ve sbírce zákonů.

Prezidenta chce Babiš o situaci informovat na dnešní schůzce ústavních činitelů. Babiš nechce připustit možnost, že by se zákon nepodařilo včas schválit.

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) ke schůzce s opozicí dnes na twitteru uvedla, že se shodli na rychlém přijetí pandemického zákona, což podle ní všichni zástupci opozice potvrdili. „A to je dobrá zpráva pro stabilitu země v nelehké době,“ napsala.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner