Babiš bude o koronavirových opatřeních opět jednat s opozicí

FB TOP 09

Společné prohlášení předsedů opozičních parlamentních stran | FOTO: FB TOP 09

Premiér Andrej Babiš bude dnes prostřednictvím videokonference diskutovat s předsedy opozičních stran o opatřeních přijatých kvůli koronavirové epidemii. V úterý ho ve Sněmovně při schvalování zákonů přijatých v legislativní nouzi vyzvali k lepší komunikaci s veřejností. Chybí jim hlavně strategie pro nastartování ekonomiky po uvolnění restriktivních opatření.

Někteří opoziční lídři budou chtít od Babiše slyšet také vysvětlení, zda současný legislativní režim neumožňuje podnikatelům kvůli uzavřeným provozovnám žádat o odškodnění.

S předsedou vlády se zástupci stran dohodli na každotýdenní konzultaci při prvním setkání minulý týden. Babiš v úterý opozici nabídl tři místa v Ústředním krizovém štábu, chce aby strany nominovaly politicky neangažované osoby. Očekává se, že by dnes o nominacích mohl se zástupci opozice jednat.

V Česku bylo ve středu v podvečer 1654 případů nákazy novým koronavirem. Deset lidí se dosud z nemoci COVID-19 vyléčilo, šest pacientů zemřelo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner