Babiš jede do Slezska, bude v hutích i očkovacím centru

Premiér Andrej Babiš (ANO)  (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Jednání v hutním podniku Liberty Ostrava, kde nedávno vyhlásili odboráři stávkovou pohotovost kvůli hospodářské situaci mateřské společnosti, i návštěva velkokapacitního očkovacího centra ve sportovní hale v Havířově na Karvinsku čeká v pátek premiéra Andreje Babiše (ANO) na návštěvě Moravskoslezského kraje. Podle informací z úřadu vlády bude Babiš jednat také s vedením Havířova.

Liberty Ostrava je od roku 2019 součástí Liberty Steel Group z globálního koncernu GFG Alliance britského podnikatele Sanjeeva Gupty. Greensill Capital, stěžejní financující instituce GFG, vyhlásil na začátku minulého měsíce insolvenci.

Gupta pak neúspěšně žádal britskou vládu o podporu 170 milionů liber (5,2 miliardy Kč). Všechny odborové organizace působící v Liberty Ostrava vyhlásily 13. dubna stávkovou pohotovost kvůli hospodářské situaci mateřské společnosti. Současná situace podle odborářů ohrožuje chod firmy.

Velkokapacitní očkovací centrum v havířovské sportovní hale se otevřelo v březnu. Postupně by v něm mělo pracovat až devět vakcinačních týmů. Vedení kraje dnes v centru představí využití takzvaně chytrých technologií.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner