Babiš: Nahlášeno bylo 61.474 očkovaných proti covidu, reálně jich je víc

twitter AČR

Ilustrační foto | FOTO: twitter AČR

V Česku bylo podle odhadů naočkováno proti covidu-19 již 70.000 až 75.000 lidí. Oficiálně nahlášeno z očkovacích center je 61.474 lidí. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO) po návštěvě očkovacího centra v Brně. Očkovací látky od firmy Pfizer, která se do Česka dodává od 26. prosince, dorazilo přes 169.000 dávek, z nich 71.000 toto úterý.

Vláda podle Babiše dnes odpoledne rozhodne o povinnosti hlásit očkované proti covidu-19 každý den. Nehlášení osob z očkovacích center včas je podle něj důvodem toho, že se pravidelně nezveřejňují aktualizovaná data.

V některých krajích, například Zlínském nebo Moravskoslezském, chtějí rovnou předávat očkovací látku i praktickým lékařům, aby očkovali své registrované pacienty nad 80 let. Původně se s tím podle očkovací strategie nepočítalo, praktičtí lékaři měli ve svých ordinacích očkovat až látkou od firmy AstraZeneca, která se zatím do ČR nedodává. „Ministerstvo zdravotnictví tomuto nebrání, naopak to podporuje,“ řekl k tomu ministr zdravotnictví Jan Blatný (ANO).

Až bude dost vakcíny, bude podle Blatného očkováno až 100.000 lidí denně. Polovinu z nich by měli očkovat právě praktičtí lékaři.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner